Contact Contact

Kontaktujte nás

Phone number: +420 281 862 102

Často kladené otázky k našim strojům zero emission

Pronájem je velmi dobrý způsob, jak zažít bateriové stavební stroje a přístroje v provozu. Takto si můžete elektrické stroje vyzkoušet na svém vlastním staveništi. Za tímto účelem se obraťte na svého prodejce - nejbližší prodejní místo najdete zde:

https://locations.wackerneuson.com/lf/

Ne, produkty s nulovými emisemi se používají stejně snadno a intuitivně jako konvenční stroje. Stavební přístroje se spustí doslova stisknutím tlačítka. 

Ano, naše stroje a přístroje řady zero emission poskytují výkon srovnatelný s našimi konvenčními modely.

To záleží na příslušném stavebním přístroji nebo stroji. Doba chodu se také liší v závislosti na použití a provozních podmínkách. U více než 90 % všech zakázek zákazníků stačí jedno nabití baterie na práci potřebnou pro běžný pracovní den. Dobu chodu může ještě prodloužit průběžné nabíjení.

Záleží na stavebním přístroji nebo stavebním stroji a také na nabíječce, zvolené variantě baterie a výkonu nabíjecí přípojky. V praxi se naše stroje s bateriovým pohonem nabíjejí přes noc, protože baterie vydrží celý den. S průběžným nabíjením 1 hodinu během dne se doba použití prodlouží až o 25 %.  Aby bylo možné nabíjet naše stavební stroje kdykoliv a kdekoliv, a tím dosáhnout jejich plného výkonu, jsou vybaveny nejběžnějšími elektrickými přípojkami jako zástrčky Schuko/CEE a typ 2. Kromě toho nabízíme díky Battery One a Charging Box první infrastrukturní řešení pro elektrická staveniště.

Systémy elektrického pohonu jsou dražší než konvenční systémy pohonu, do značné míry za to můžou náklady na baterii a elektrické součásti. Stavební stroje a přístroje na elektrickou baterii jsou však po celou dobu životnosti výrazně výhodnější než jejich protějšky s konvenčním pohonem, protože provozní náklady jsou v průměru nižší o polovinu a náklady na údržbu jsou nižší o třetinu.

Úspora se liší podle druhu stroje zero emission a nákladů na energii. V průměru klesnou provozní náklady o polovinu a náklady na údržbu o třetinu. Tím se vyrovnají vyšší pořizovací náklady na stroje.

Bateriové elektrické stavební stroje jsou budoucností a mají mimořádně stabilní hodnotu, proto lze počítat s vyšší prodejní hodnotou než u strojů s konvenčním pohonem. Zůstatková hodnota strojů se odvíjí i od použitých materiálů, které lze recyklovat.

Protože stroje ze svého portfolia zero emission nabízíme už více než 10 let, můžeme na místě doložit velký počet případů používání zákazníky v praxi. Několik případů používání najdete zde: https://magazine.wackerneuson.com/en/zero-emission/

V mnoha situacích na staveništi je ideálním řešením použít elektrické stavební stroje a přístroje. Je tomu tak například pokaždé, když musí být emise výfukových plynů a hluku udrženy na co nejnižší úrovni, ať už jde o prostory v centru města, v citlivém prostředí jako je okolí školek a nemocnic, uvnitř budov, nebo když musíte pracovat v noci.
O tom, zda se stavební stroje a přístroje z portfolia zero emission hodí pro použití ve vašem případě, se nejlépe poraďte se svým prodejcem.

Naše stavební stroje s elektrickým pohonem jsou až o 20 decibelů tišší než jejich konvenční protějšky. Snížení o pouhých 10 decibelů znamená snížení vnímaného hluku o polovinu. To má mimochodem i hmatatelnou ekonomickou výhodu, protože práce se často musí provádět v prostředí citlivém na hluk.

Kontaktujte prosím svého obchodního partnera Wacker Neuson.

Průběžné nabíjení během prostoje se u lithium-iontových baterií vyplatí pokaždé. Už za nedlouhou dobu nabíjení dojde k nabití výrazného objemu energie.

Kromě strojů řady zero emission nabízí Wacker Neuson také infrastrukturní řešení pro elektrické staveniště. Kromě nabíječek, rychlonabíječek a systémů pro přepravu baterií sem patří také Charging Box CB250, s jehož pomocí lze stroje na elektrickou baterii nabíjet samostatně stejně jako v případě powerbanky.

Stroje a přístroje s pohonem na baterii od společnosti Wacker Neuson lze používat při teplotách v rozpětí od -10 do +50 stupňů. Problémem není ani nabíjení při nízkých teplotách, protože baterie stavebních přístrojů (Battery One BOB) lze nabíjet při teplotách do -20 stupňů. Ve všech stavebních strojích s lithium-iontovou baterií je integrováno vyhřívání baterie, takže lze nabíjet při teplotách až do -15 stupňů.  Pokud se stavební stroje na baterii používají nebo skladují v mimořádně studeném prostředí, doporučujeme speciální postup v zájmu zvýšení životnosti baterie - např. předcházet hlubokému vybití při dlouhém skladování vybitých baterií v chladu.

Baterii ve všech stavebních strojích můžete vyměnit pomocí pár jednoduchých kroků. Vybitou baterii lze za pár sekund vyměnit za zcela nabitou,  vytáhnout ji z pěchu, nebo nabitou nasadit na vibrační desku, podle toho, jaký přístroj právě potřebujete. Díky konceptu Battery One je baterie BOB multifunkční a lze ji použít pro všechny stavební stroje společnosti Wacker Neuson a částečně i ve strojích jiných výrobců. Další informace naleznete zde: https://www.battery-one.org/. Odkaz na Battery One. Ve stavebních strojích jsou lithium-iontové baterie namontovány napevno a nepředpokládá se jejich výměna za provozu. Lze je však samozřejmě opravit nebo vyměnit v servisu.

Stavební stroje společnosti Wacker Neuson s pohonem na baterii můžete nabíjet buď v běžné domácí zásuvce (Schuko), v průmyslové zásuvce (CEE)  nebo z wallboxu (zástrčka typu 2). Kromě toho je elektrická přípojka k dispozici na většině stavenišť. Pokud k dispozici není, nabízí Wacker Neuson kromě bezemisních strojů také infrastrukturní řešení pro elektrické staveniště. Pomocí Charging Box CB250 lze stroje s elektrickými bateriemi nabíjet autonomně na staveništi,  jestliže není k dispozici elektřina. Stejně jako pomocí powerbanky.

Pomocí řešení zero emission společnosti Wacker Neuson můžete snížit emise CO2 až o 90 %, a to se započtením výroby baterie a získáváním energie. Během provozu nevypouštějí stroje řady zero emission žádné výfukové plyny, a tím pádem ani CO2. Tím se uleví životnímu prostředí a všem, kteří pracují na staveništi.

Ve strojích zero emission společnosti Wacker Neuson se používají především lithium-iontové baterie. Kolový dampr DW15e a dřívější generace kolového nakladače WL20e používají olověné akumulátory (AGM).

Wacker Neuson exkluzivně nabízí Tanos Systainer® ve speciální verzi na přepravu a nabíjení baterií Wacker Neuson řady BOB. V tomto robustním systémovém boxu je příslušenství pro akumulátorové nářadí chráněno před poškozením a nečistotami a lze ho bezpečně přepravovat a krátkodobě skladovat. Při delším skladování je nutná bezpečnostní skříň.

Na všechny stroje zero emission s elektrickou baterií se při provozu  přepravě vztahují různé ochranné třídy, což zahrnuje například zajištění nákladu při přepravě a povinnost mít hasicí přístroj. V této věci se obraťte na svého obchodního partnera, protože se předpisy v různých zemích vzájemně liší.

Stárnutí v průběhu času hraje v technologii baterií nevýznamnou roli, rozhodující je počet cyklů plného nabití.

U lithium-iontového článku použitého společností Wacker Neuson zaručujeme 2000 cyklů při 80 % zbytkové kapacitě (state of health).
To odpovídá cca 10 000 provozním hodinám. Náš tip: Střední stav nabití během stání a skladování prodlužuje životnost baterie.

Poznámka: zbytkové kapacitě 80 % neznamená, že je baterie „opotřebovaná“ nebo že již nefunguje. Výkon a funkce zařízení zůstávají nezměněny, pouze kapacita baterie, a tedy doba provozu zařízení, je snížena o 20 %.